Панічні реакції — проблема сучасності PDF Друк e-mail
Написав Administrator   
Середа, 08 лютого 2012, 13:34
Ще 30 років тому проблема панічних реакцій не була такою актуальною. Лікували зазвичай класичні неврози: неврастенію, істерію та неврози нав'язливих станів. 

- Панічні реакції колись називали вегетативно-емоційними кризами, і їх було дуже мало, - каже Іван Пришляк.


- Тепер — навпаки. “Чистих” неврастеній, при яких людина просто виснажилася і все лікування — це валер'янка і кілька тижнів на курорті — практично немає. Натомість нині дуже багато неврозів починаються саме із панічних реакцій.

Причиною, як припускає лікар, може бути те, що за невеликий період часу дуже сильно змінилися зовнішні впливи на людину, до яких наша вегетативна нервова система змушена пристосовуватися. Це — і електричні, і магнітні випромінювання, і новітні досягнення техніки, і збільшення кількості інформації довкола, і вплив хімічних чинників.

- Вегетативна система людини формувалася тисячі мільйонів років у співжитті з природою, знаходячи у ній рівновагу, - пояснює фахівець. - Цивілізація дуже змінила цю рівновагу, з'явилося дуже багато впливів, до яких нам досі важко адаптуватися. Можливо, наступним поколінням робити це буде легше. Але на це може бути потрібно доволі багато часу.

(„RIA плюс” №3 від 18 січня 2012 р.)
Останнє оновлення на Середа, 08 лютого 2012, 13:41