Постійна напруга призводить до зриву — панічної реакції PDF Друк e-mail
Написав Administrator   
Середа, 08 лютого 2012, 13:15
Зазвичай при панічних розладах людина починає шукати у собі хворобу. І не знаходить її.
- Це - типове явище, - пояснює лікар-психотерапевт Іван Пришляк. - Адже такі порушення не помітні на аналізах, їх не можна виявити жодними дослідженнями.

Так, нерідко лікарі знаходять супутні захворювання. Дуже часто — це порушення в роботі щитоподібної залози, хвороби серця, легень, шлунку, підшлункової залози, кишківника. А також – остеохондроз – ураження тканин хребта Людину від них можуть лікувати дуже довго, але безрезультатно — її паніка все одно не мине. Адже при панічних розладах насамперед потрібне відновлення регуляції вегетативної нервової системи.

Таке втручання, як наголошує фахівець, - компетенція психотерапевта. Причин панічних розладів —багато. Це — і вроджена нестабільність об’єднуючих процесів вегетативної нервової ситеми, і якісь виснажуючі організм інфекції чи інтоксикації, і фізична перевтома, які збігаються в часі.

- Ще одна причина – певний зовнішній фактор, який тривалий час виснажує людину, - додає Іван Пришляк. - Це, приміром, якась неприємна для людини ситуація, в якій вона змушена перебувати тривалий час, бо не може нічого змінити. Наприклад, коли не подобається робота. Чи не влаштовують особисті стосунки — чоловік чи дружина не відповідають бажаному образу. Чи не можуть налагодити стосунки невістка зі свекрухою. Людина зі всім цим наче мириться, вчиться адаптуватися, але таке невдоволення її постійно гризе зсередини і тримає у постійній напрузі.

Врешті та напруга призводить до зриву — панічної атаки. А далі, пояснює лікар, виникає страх її повторення.
- Лікування у такому випадку — це не тільки різні способи психотерапії, - додає пан Пришляк. - Часто воно вимагає і медикаментозної корекції. Один із методів, які ми використовуємо, — древній метод китайської медицини — голкотерапія. Завдяки їй ми безпосередньо впливаємо на енергетичні канали на тих рівнях, де є порушення при панічних реакціях. Це дозволяє відновити регуляцію вегетативної нервової системи. Застосовуємо і гомеопатію — лікування подібного подібним у дуже малих дозах. Однак для ефективного результату потрібно, аби лікування було грамотним і комплексним. Аби хворого із панічними розладами не “футболили” від одного лікаря до іншого. 

(„RIA плюс” №3 від 18 січня 2012 р.)
Останнє оновлення на Середа, 08 лютого 2012, 13:42