"Не пий, козаче, – мене проп'єш..." PDF Друк e-mail
Написав Administrator   
Неділя, 06 червня 2010, 12:29
Про негативний вплив алкоголю на сексуальну функцію людини судять з аксіоми: "Алкоголь шкодить на все".

Майже відсутні дані наукового вивчення впливу різних видів, сортів і доз алкогольних напоїв на цю функцію. Лише у книзі Z.L.Starowi?za "Leczenie czynnosciowych zaburzen seksualnych" (Warszawa, 1985) знаходимо інформацію такого плану:??
? - сильне зростання
???
- сильний спад
?? - середнє зростання
?? - середній спад
? - слабке зростання
? - слабкий спад
б/з - без змін

Виходячи із цих даних, мабуть, легендарний Геракл, здійснюючи свій 13-й подвиг із 40-ка доньками царя, вгамовував спрагу в ту шалену ніч не чим іншим як червоним сухим вином якоїсь античної фірми. Бо лише воно більш-менш позитивно впливає на сексуальну здатність чоловіка.

Частота ж сексуальних розладів в осіб, що страждають хронічним алкоголізмом, в різних авторів коливається від 3,9 до 80%. Такі значні розходження пояснюються різними методами дослідження, відсутністю диференційованого підходу із врахуванням стадії алкоголізму, а також стандартизованих критеріїв сексуальної норми. 

Алкоголізм часто призводить до зміни і спотворення реакцій на еротичні стимули. Це може сприяти розвитку сексуальних збочень. Сп'яніння може провокувати імпульсивність, виникнення девіантної (асоціальної) поведінки, агресивності, гомосексуальних зв'язків. Деякі психоаналітичні школи трактують алкоголізм як фіксацію гомосексуальних тенденцій на оральному рівні, а алкоголь – як "отруєне материнське молоко", що дає відчуття надійності, тепла та захисту.

Сьогодні алкоголь традиційно найпоширеніший і легкодоступний побутовий психологічний адаптоген, транквілізатор і антидепресант. Часто хворі на алкоголізм змушені звертатися до спиртного для стимуляції статевих функцій. Але стимулююча дія алкоголю минуща. А наростаюча конституційна слабкість невпинно знижує вихідні сексуальні можливості.

(Іван Пришляк, для "Української медичної газети", 4.02.1994 р.).
Останнє оновлення на Четвер, 02 грудня 2010, 16:54